Ghost Recon -pelisarja tekee paluun – tältä näyttää The Punisherin tähdittämä uusi video

Ghost Recon tekee paluun.

Julkaistu:

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint on avoimen pelimaailman sotilasräiskintäpeli, joka on koettavissa sekä yksin että jopa kolmen muun pelaajan kanssa yhteistyössä.

”Yhdysvaltain armeijan erikoisjoukkoina toimineiden Ghost-sotilaiden Wolves-tiimi on lähtenyt omilleen. Tämän seurauksena Jon Bernthalin (mm. The Punisher) esittämä everstiluutnantti Cole D. Walker miehineen on ottanut haltuunsa Skell-yrityksen lennokit ja varustanut ne tappavalla sotilasteknologialla mahdollisista ihmisuhreista välittämättä. Pelaajan ohjastama Nomad omine Ghost-joukkoineen saa tiedustelutehtäväkseen selvittää Auroan tilanteen”, kertoo pelin tiedote.

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint julkaistaan sekä Xbox One- ja PlayStation 4 -pelikonsoleille että pc-tietokoneille 4. lokakuuta 2019. Pelin ikäraja on PEGI 18.

Katso pein traileri alta.

Youtube video

Lisää Tilt.fi Googlen ensisijaiseksi lähteeksi