Batman-trilogia oli yksi viime vuosien menestyneimmistä ja korkeimmalle arvostelluista pelisarjoista, vaikka trilogian viimeisessä osassa olikin etenkin PC:llä uskomaton määrä bugeja ja ongelmia.
Nyt Warner aikoo tuoda Batman-trilogian kaksi ensimmäistä peliä, Batman: Arkham Asylumin ja Batman: Arkham Cityn takaisin Unreal Enginellä remasteroituna. Toisin kuin Batman: Arkham Night, kaksi sarjan aiempaa peliä on PC:n lisäksi nähty aiemmin ainoastaan edellisen sukupolven koneilla.
Pelipaketissa on mukana kaikki ilmestynyt ladattava sisältö, minkä lisäksi sen hahmomalleja, grafiikkaa, ympäristöjä ja erilaisia efektejä on paranneltu.
Batman: Return to Arkhamiksi ristityn paketin on määrä ilmestyä 29. heinäkuuta hieman tavanomaista alempaan hintaan.
Tsekkaile alta julkistustraileri.