Murhasta tuomittu Julian Knight on ryhtynyt oikeustoimiin Victorian osavaltiota vastaan Australiassa. Mies on yrittänyt saada Port Phillipin vankilan selliinsä tietokoneen vuodesta 2006 asti valmistautuakseen erilaisiin oikeuskäsittelyihin, mutta hänen pyyntönsä on toistuvasti evätty.
Nyt Knight päätti kuitenkin nostaa panoksia: Tuoreimmassa, kahdeksannen valituksensa ennakkokäsittelyssä mies pyysi selliinsä myös PlayStation-konsolia, kertoo Herald Sun. 44-vuotias vanki kommentoi, ettei hän saa osakseen reilua kohtelua, sillä kaikki muut tietokonetta selliinsä pyytäneet ovat sellaisen saaneet. Pleikkarista ei tässä kohtaa mainita mitään.
Julian Knight on tuomittu hänen vuonna 1987 suorittamastaan veriteosta, joka tunnetaan nimellä Hoddle Street Massacre. Knight ampui 7 ihmistä hengiltä ja haavoitti 19 muuta. Lisäksi hän on vankilassa ollessaan tunnustanut 17 murhaa, jotka eivät ilmeisesti liity vuoden 1987 ammuskeluun.