Tom Clancyn luoma Ghost Recon �pelisarja saa jatkoa myös N-Gagella. Jungle Stormiksi nimetty pelisarjan uusin osa lupaa vain ja ainoastaan N-gagelle suunniteltuja tehtäviä ja tasoja, joten ensimmäinen pelko aiemmin julkaistun pelin käännöstä käsikonsolille voidaan unohtaa. Peli on FPS-ammunta, jossa johdetaan neljän miehen eliittijoukkoa kolumbialaisen huumekartellin jahtauksessa.
Ensivaikutelma on komea. N-gage QD:lla valikot, äänet ja grafiikka ovat kaikki hyvää tasoa. Itse pelaaminen on hiukan kömpelöä, johtuen numeronäppäimille jäävien toimintojen runsaudesta. Ensimmäiset tehtävät menevät harjoitellessa sormien asettelua näppäimille. Usein tulee heitettyä kranaatti joukkueen käskyttämisen sijaan tai vaihdettua asetta kun käytössä ollut piti vain ladata.
Onneksi heppoinen tekoäly varmistaa, että väärässä paikassa heitetty kranaatti ei vielä herätä seisoskelevan vihollisen epäilystä. Tekoäly tökkii myös omilla: tietokoneen yritys ampua vihollisia on usein luvattoman tehotonta jopa lähietäisyydeltä.
GR: Jungle Storm käy välillä sormijumpasta, mutta antaa myös laadukkaan pelikokemuksen kontrollien kulmikkuudesta huolimatta.