Xbox Onen julkistuksen ohessa esiteltiin myös uutta Call of Duty -peliä, johon lisätty koira sai paljon huomiota internetissä. Koirasta väännettiin paljon vitsejä, mutta onpa hahmolle ehditty vääntää jo oma Twitter-tilikin.
Eilen kuitenkin Call of Dutyn suurin kilpailija Battlefield twiittasi yllä olevan parodisen kuvansa heidän uudesta Battlecat-kissastaan. Kissan nimi on Casper, ja kommenteista päätellen vitsi on mennyt todella hyvin perille. Ohessa pyydettiin pelaajia myös twiittaamaan kuvia omista ”taistelukissoistaan”.
Sen verran suosittu on ”Call of Duty -koirasta” jo tullut, että knowyourmeme.com -sivusto on ehtinyt tekemään oman infosivunsakin eläimelle. Sivulta näet myös hyviä herjoja koiraan liittyen.
Uutisesta kertoi Gameranx.